Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі розповів про плани просування медичної реформи у 2015 році у вівторок, 10 лютого під час прес-конференції у Харкові. Серед першочергових він назвав: передачу державних закупівель міжнародним організаціям, спрощення процесу перереєстрації ліків та виробів медичного призначення, переведення відомчих лікарень в єдину структуру.

«2015 рік стане підготовчим для проведення повномасштабної медичної реформи, — розказав на прес-конференції Олександр Квіташвілі.  — Наразі ми проводимо аудити лікарень, поліклінік, щоб мати чіткі прорахунки вартості послуг та дані  про медичні заклади перед тим, як міняти систему. Але можу сказати одне — від медичної реформи виграють і лікарі, і пацієнти».

Міністр зазначив, що сьогодні в Україні працює 8300 лікарень та поліклінік і 75% грошей з державного бюджету, який виділяється на медицину, витрачається на їх утримання. «Ці гроші потрібно ефективно перерозподілити. Замість оплати старих ліжок в лікарнях, їх потрібно використовувати на лікування пацієнтів», — додав Олександр Квіташвілі. В майбутній реформі передбачено також перевести  на систему сімейних лікарів усі області.

За даними соціологічних опитувань, на сьогодні більше 50% українців відмовляються від медичних послуг та не звертаються до лікарень через страх того, що не зможуть сплатити за так звані «безкоштовні» послуги. Представники міжнародної групи експертів, що розробляла медичну реформу при МОЗ стверджують, що за умови реалізації запропонованих групою змін протягом найближчих 10 років, кожному громадянину України буде забезпечена необхідна медична допомога відповідного рівня і більше не доведеться носити лікарям конверти, сплачуючи за послуги в тіні. Як стверджують експерти, це дозволить і значно підняти зарплати лікарям, і вивести з тіні благодійні фонди, які зараз існують при кожній лікарні. «Пацієнти будуть захищені, адже частину грошей сплачуватимуть офіційно, а не в конверті, а лікарні отримають офіційний дохід, яким зможуть розпоряджатися, – стверджує Володимир Курпіта, голова Стратегічної дорадчої групи з розробки медичної реформи. – Від такої системи виграють всі – і лікарі, і пацієнти. Проти будуть лише люди, які наживалися на цій системі, заробляючи надприбутки в тіні».

Під час прес-конференції Міністр наголосив на тому, що важливим кроком реформування медичної галузі стане реформа фармацевтичного ринку. «Необхідно скасувати «подвійне ліцензування».  МОЗ прагне прибрати вимогу перереєстрації для ліків, що вже мають аналогічний документ, визнаний в світі, а залишити контроль лише за новими неліцензованими та нереєстрованими медичними препаратами», – повідомив Квіташвілі. Він зауважив, що «досвід Грузії доводить, що у такий спосіб ціни на ліки знижуються до 30%, що корисно всім, окрім корупціонерів».

Вже найближчими тижнями також на розгляд Верховної Ради буде поданий пакет законопроектів про передачу закупівель ліків міжнародним організаціям, що є одним з перших положень Коаліційної угоди та Програми дій Уряду.

Коментуючи новації Уряду в бюджетуванні галузі охорони здоров’я Олександр Квіташвілі зазначив, що Держбюджет-2015 передбачає перерозподіл функцій між державним і місцевими бюджетами. Місцеві органи влади нині отримують більші повноваження щодо фінансування з місцевих бюджетів спеціальних медико-санітарних частин МОЗ України та закладів охорони здоров’я Укрзалізниці. Цьогоріч місцевим бюджетам надано 46,5 млрд. грн. на функціонування закладів охорони здоров’я. Крім цього, у Держбюджеті на охорону здоров’я передбачено ще 10 млрд. грн. на виконання централізованих лікувальних програм та утримання закладів, що на 0,5 млрд. грн. більше показників 2014 року. Загалом видатки на охорону здоров’я у зведеному бюджеті становлять 59,6 млрд. грн., що на 3,9 млрд. грн. або на 7% більше від планових показників 2014 року.

Під час робочого візиту до Харкова Міністр ознайомився з роботою центральної диспетчерської служби  екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Харківської області, а також Українського науково-дослідного інституту протезування, протезобудування та відновлення працездатності Міністерства соціальної політики України.

 

 

Напишіть відгук

Ваша email адреса не опублікується. Обов'язкові для заповнення поля позначені *

Ви можете використовувати HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

очистити формуВідправити