Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі розповів про плани просування медичної реформи у 2015 році сьогодні під час прес-конференції у Львові. Серед першочергових він назвав: передачу державних закупівель міжнародним організаціям, спрощення процесу перереєстрації ліків та виробів медичного призначення, переведення відомчих лікарень в єдину структуру.

«2015 рік стане підготовчим для проведення повномасштабної медичної реформи, — розказав на прес-конференції Олександр Квіташвілі.  — Наразі ми проводимо аудити лікарень, поліклінік, щоб мати чіткі прорахунки вартості послуг та дані  про медичні заклади перед тим, як міняти систему. Але можу сказати одне — від медичної реформи виграють і лікарі, і пацієнти».

 Міністр зазначив, що сьогодні в Україні працює 8300 лікарень та поліклінік і 75% грошей з державного бюджету, який виділяється на медицину, витрачається на їх утримання. «Ці гроші потрібно ефективно перерозподілити. Замість оплати старих ліжок в лікарнях, їх потрібно використовувати на лікування пацієнтів», — додав Олександр Квіташвілі. В майбутній реформі передбачено також перевести  на систему сімейних лікарів усі області.

 

Так, наприклад, була озвучена цифра у 18 млн. гривень, яка сьогодні виділяється на функціонування державних стоматологічних клінік у Львівській області. «На жаль ці мільйони витрачаються не на оплату послуг, наданих пацієнтам, а на утримання будинків та приміщень під клініки, які дуже часто використовуються і під приватні кабінети, – стверджує Міністр. Реформа ж, за його словами, буде просуватися за принципом «гроші йдуть за  пацієнтом».

 

За даними соціологічних опитувань, на сьогодні більше 50% українців відмовляються від медичних послуг та не звертаються до лікарень через страх того, що не зможуть сплатити за так звані «безкоштовні» послуги. Представники міжнародної групи експертів, що розробляла медичну реформу при МОЗ стверджують, що за умови реалізації запропонованих групою змін протягом найближчих 10 років, кожному громадянину України буде забезпечена необхідна медична допомога відповідного рівня і більше не доведеться носити лікарям конверти, сплачуючи за послуги в тіні. Як стверджують експерти, це дозволить і значно підняти зарплати лікарям, і вивести з тіні благодійні фонди, які зараз існують при кожній лікарні. «Пацієнти будуть захищені, адже частину грошей сплачуватимуть офіційно, а не в конверті, а лікарні отримають офіційний дохід, яким зможуть розпоряджатися, – стверджує Володимир Курпіта, голова Стратегічної дорадчої групи з розробки медичної реформи. – Від такої системи виграють всі – і лікарі, і пацієнти. Проти будуть лише люди, які наживалися на цій системі, заробляючи надприбутки в тіні».

 

Під час прес-конференції Міністр наголосив на тому, що важливим кроком реформування медичної галузі стане реформа фармацевтичного ринку. «Необхідно скасувати «подвійне ліцензування».  МОЗ прагне прибрати вимогу перереєстрації для ліків, що вже мають аналогічний документ, визнаний в світі, а залишити контроль лише за новими неліцензованими та нереєстрованими медичними препаратами», – повідомив Квіташвілі. Він зауважив, що «досвід Грузії доводить, що у такий спосіб ціни на ліки знижуються до 30%, що корисно всім, окрім корупціонерів».

 

Коментуючи новації Уряду в бюджетуванні галузі охорони здоров’я Олександр Квіташвілі зазначив, що Держбюджет-2015 передбачає перерозподіл функцій між державним і місцевими бюджетами. Місцеві органи влади нині отримують більші повноваження щодо фінансування з місцевих бюджетів спеціальних медико-санітарних частин МОЗ України та закладів охорони здоров’я Укрзалізниці. Цьогоріч місцевим бюджетам надано 46,5 млрд. грн. на функціонування закладів охорони здоров’я. Крім цього, у Держбюджеті на охорону здоров’я передбачено ще 10 млрд. грн. на виконання централізованих лікувальних програм та утримання закладів, що на 0,5 млрд. грн. більше показників 2014 року. Загалом видатки на охорону здоров’я у зведеному бюджеті становлять 59,6 млрд. грн., що на 3,9 млрд. грн. або на 7% більше від планових показників 2014 року.

Загалом з урахуванням нової моделі фінансового забезпечення місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин на функціонування закладів охорони здоров’я Львівської області передбачено медичну субвенцію в обсязі 2 677,9 млн. грн., що на 10,9% більше від розрахункового обсягу 2014 року та майже на 28% менше від потреби. Розрахунковий обсяг видатків Львівської області на охорону здоров’я на 1 жителя на 2015 рік становить 1 054,9 грн.

Під час робочого візиту до Львову Міністр ознайомився з роботою міського клінічного пологового будинку №1 м. Львова та Львівського регіонального лікувально-діагностичного онкологічного центру, відвідав поранених із зони проведення антитерористичної операції, які перебувають у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону

 

Контактна особа: Устінова Олександра, 067 550 15 70

Download (PPTX)

2 thoughts on “30 січня публічне обговорення проекту Стратегії реформи відбулося у Львові

 1. Штибель Василь Григорович

  Шкода, що не відбулося справжнього обговорення стратегії у Львові, а лише фактична презентація.
  Якщо діяти радянськими методами – підтримки медичної спільноти не отримати. Керівники управлінь та департаментів – не є усією сукупністю медичної спільноти й частіше не кращими їх представниками.

 2. Уважаемый господин министр Александр Квиташвили !
  В основе Вашей и команды Экспертов Стратегии Реформы Медицины в Украине находится – частнопрактикующий врач-ФЛП (физическая особа-предприниматель) -семейный врач или терапевт и свободный выбор хорошего лечащего врача пациентом и все лечебные учреждения Украины будут на хозрасчете , я правильно , Вас поняла ?
  Если , да , тогда , скажите , пожалуйста , когда будут отменены больничные листы , которые ограничивают свободный выбор лечащего врача работающим пациентом ? Отменены ли больничные листы в Грузии ? Так как терапевт или семейный врач – это не стоматолог , а он лечит в основном ОРВИ (температура и т.д.) , который должен выписать больничный лист работающему пациенту в случае болезни , в Украине пока нет в связи с этим свободного выбора хорошего лечащего врача !!!!!!! Хотя еще в 2011 г. принят наказ МОЗ Украины №455 , где сказано , что лечащий врач любой формы собственности и врач-ФЛП может выписывать больничные листы , но в наказе МОЗ №189 досих пор не дописано , что врач-ФЛП может выдавать больничные листы и по официальному запросу моему (я – частнопрактикующий врач-терапевт (ФЛП) , работаю официально по Лицензии МОЗ тУкраины на мед. практику , имеются все действующие сертификаты по терапии и гастроэнтерологии , плачу за обязательную аренду помещения , плачу все налоги – на третьей группе единого налога , сама заключила Договора с восемью Страховыми компаниями , где все работающие пациенты и им нужно в случае болезни выписывать больничный лист , я консультирую весь г. Киев и Киевскую область по предварительной записи в удобное для пациента время как врач-терапевт и врач-гастроэнтеролог) в МОЗ Украины , в ДОЗ Киева , в Фонд социального страхования временной нетрудоспособности , но эти ведомства пока не заинтересованы в этом , откровенно издеваются в этом вопросе и говорят , что и в дальнейшем , несмотря на Вашу Реформу не будут выдавать бланки врачам-ФЛП , тогда и работающие пациенты не смогут выбирать хорошего врача , в т. ч. планируется Страховая медицина для всех людей Украины , но опять же пока не будут отменены больничные листы либо не добавлены в наказ МОЗ №189 , что и врач-ФЛП может самостоятельно выписывать больничные листы в случае болезни работающему пациенту !
  Пожалуйста , не затягивайте , на самом деле , это главный сейчас вопрос , т. к. все остальное – это я решила самостоятельно , а если я – простой опытный врач – сама решила все (врачебные , составила прас-лист на свои мед. услуги , налоговые , бухгалтерские , профессиональная врачебная независимая деятельность , веду всю мед. и др. документацию сама , сама колл-центр и рецепшен , сама дорого оплачую все курсы повышения квалификации по терапии и гастроэнтерологии , маркетинговые , менеджмент , реклама , заключение договоров с юр. лицами – Страховыми компаниями на взаимовыгодных условиях, и др. вопросы , оплата аренды помещения , сама закупаю все одноразовые расходные материалы и т.д.- все сама, смотрю пациента на высоком профессиональном уровне и время выделяю для осмотра достаточно и индивидуальный подход к каждому пациенту , диагностику и лечение назначаю согласно эффективной доказательной медицины и клиническим протоколам МОЗ Украины , европейских отраслевых рекомендацйий ) , то и другие врачи и лечебные учреждения сами смогут решить эти вопросы , кроме выдачи больничных , поэтому срочно (уже три года принимаете этот наказ) примите только соответствующие законы и вышенаписанные наказы МОЗ и прайс-лист , и дайте людям работать официально и платить налоги или отмените эти больничные листы (врач выдает пациенту во время консультации свое консультативное заключение , оплату дней по болезни можно прописать в контракте-договоре между работодателем и работником) , тогда только будет свободный выбор пациентом хорошего лечащего врача в т. ч. частнопрактикующего врача-ФЛП .
  Уважаемый господин министр Александр Квиташвили , пожалуйста , напишите побольше информации по этому важному вопросу и , пожалуйста , срочно решите вопрос выдачи больничных листов частнопрактикующими врачами-ФЛП или отмените эти больничные листы цивилизованным путем !!!!!!
  Уважаемый господин министр , как с Вами можно вести диалог по важным вопросам , у Вас есть личная или профессиональная страничка на сайте МОЗ или в соц. сетях , Интернет и т. п. , поскольку сейчавс реально не возможно никак с Вами связаться по важным вопросам !!!!!!!
  Буду рада сотрудничеству с Вами для скорейшего внедрения хороших Реформ Медицины в Украине !

  С уважением ,
  Физическая особа-предприниматель – частнопрактикующий врач-терапевт и врач-гастроэнтеролог Дяченко Наталья Валентиновна , Лицензия МОЗ Украины на мед. практику , г. Киев , тел. :(050)-999-23-30 , (063)-893-83-27 , веб сайт : http://www.DoctorDyachenko.ru , e-mail : Natasha_D7@ukr.net , Плательщик Единого налога 5% , III группа

Напишіть відгук

Ваша email адреса не опублікується. Обов'язкові для заповнення поля позначені *

Ви можете використовувати HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

очистити формуВідправити