В МОЗ України відбулася перша робоча зустріч українських та міжнародних експертів у форматі Стратегічної дорадчої групи з питань реформування системи охорони здоров’я України (СДГ), до секретаріату якої входять представники БФ «Пацієнти України».

Першим етапом роботи СДГ стане аналіз змін в системі, які на сьогодні вже проведено. Звіт група має подати через три тижні. Далі експерти візьмуться за написання Національної стратегії побудови нової системи охорони здоров’я в Україні на період 2015-2025 років. Цей етап триватиме до кінця жовтня 2014 року.

На зустрічі також було номіновано Міністром та одноголосно підтримано членами Координаційної ради та всіма експертами Голову Експертної групи. Ним став Володимир Курпіта, Голова Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції / СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань. Лікар за фахом, який нещодавно прийшов на державну службу з громадської організації, з надзвичайно великим досвідом роботи в міжнародних інституціях та структурах, пов’язаних з громадським здоров’ям.

Підсумковим документом роботи групи має стати третій документ – поетапний план дій з конкретним переліком нормативних документів, необхідних для імплементації Концепції і Стратегії, з визначенням строків, впродовж яких ті чи інші органи мають вжити відповідні заходи чи ухвалити рішення.

Нагадуємо, Стратегічна дорадча група з питань реформування системи охорони здоров’я України затверджена наказом МОЗ України від 24 липня 2014 року No.522. До її складу увійшло 12 українських та міжнародних експертів, відібраних за результатами відкритого конкурсу.

 

One thought on “Відбулася перша зустріч Стратегічної дорадчої групи з охорони здоров’я

  1. Людмила

    Переглянути доцільність поділу на первинну і вторинну ланку в такому варіанті, яким він є на даний час (окремі бухгалтерії,керівництво,невідпрацьований взаємозвязок із вторинною ланкою).Розширити систему денних стаціонарів з чітким переліком захворювань,що можуть лікуватися.Щоб зберегти виконання ліжкоднів ,а з ним і державне фінансування, керівництво медзакладів на місцях незацікавлене у розширенні профільних денни стаціонарів,а це може стати одним із шляхів економії коштів.

Напишіть відгук

Ваша email адреса не опублікується. Обов'язкові для заповнення поля позначені *

Ви можете використовувати HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

очистити формуВідправити